Hlavní nabídka:

Rohalovská desítka 2016

Foto
Popis akce Rohálovská desítka 2016:

Dne 27.02.2016 se v Prusinovicích odehrál tradiční a letos již 23. ročník běžeckého závodu Rohálovská desítka. Díky svému převýšení se tento závod řadí k náročnějším závodům silničních běhů této distance a letos se tohoto závodu zúčastnili také 4 členové PSK Přerov. Byli to Vít Lenhart ze ZS DI Přerov, který běžel pod hlavičkou svého mateřského oddílu TJ Liga stavkařů Olomouc, dále David Jordanov a Martin Zavadil ze ZS OHK Přerov a také ženské zastoupení v podání Lucie Fallové ze ZS OOP Přerov I. Všichni závodníci doběhli zdárně do cíle a jsou tak mezi 565 závodníky, kterým se to povedlo, přičemž nejlepšího času dosáhl Vít Lenhart, ten doběhl v čase 43:31 na 162 místě. Následovala Lucie Fallová s časem 50:17 a umístěním na 370 místě. Velká bitva se však odehrála asi za 3 minuty a to mezi členy PSK Přerov, kdy nakonec v čase 52:59 doběhl na 436 místě David Jordanov a v čase 53:13 na 439 místě Martin Zavadil. Jen pro zajímavost, vítěz Too Silas Kiprono z Keni doběhl v čase 30:07. První atlet neafrického původu pak byl na třetím místě Jan Kreisinger z AK Kroměříž s časem 31:19.